Verslag Wolfaartsdijk 1 - Apollo 1  zaterdag 12 oktober ’19

Een gure regenachtige zaterdagmiddag in Wolfaartsdijk, 2 jonge aanvallende ploegen op het gladde natte gras en een scheidsrechter op leeftijd. Wat kan er misgaan vraagt u zich af? Er ging ontzettend veel mis, zoals dat eigenlijk elke zaterdag wel het geval is. Echter gingen er deze middag ook heel veel dingen goed...

rk.pngWolfaartsdijk is dus de tegenstander van vandaag. De auteur van dit stukje heeft deze ploeg nog getipt als outsider voor de titel, echter is de start van Wolfaartsdijk op zijn zachtst gezegd slecht te noemen. Deze ploeg heeft vorig jaar goed gepresteerd met een uiteindelijke 8ste plaats. Inmiddels staat de ploeg na 3 wedstrijden samen met Rillandia onderaan met slechts 1 punt. Nu had Wolfaartsdijk ook niet de makkelijkste start met de degradant Kruiningen en de ploeg die vorig jaar 2de werd Hoedekenskerke/Kwadendamme maar er was allicht op meer gehoopt dan 1 punt. Apollo vertoont wisselende resultaten. De eerste wedstrijd werd nog gewonnen van Hansweert maar daarna werd er verloren van een duidelijk beter Kruiningen en slechts gelijk gespeeld tegen Rillandia. Tijd om dus weer 3 punten te behalen.

 

Trainer Jordy Heikens vroeg donderdag nog aan zijn selectie wat zij prefereren. Met volle druk spelen of wat teruggetrokken. De selectie gaf veelal aan zich fijn te voelen om dus met die druk te spelen en mede daardoor heeft Jordy gekozen voor de volgende 11 namen.

Op de bank nemen plaats: Jermaine, Mitchel en aangesloten voor het eerst dit seizoen Jeriel! Tevens is Michel de reservekeeper van vandaag. Een duidelijk gemis is David Tolhoek, in de wedstrijd tegen Rillandia brak hij zijn ellepijp en daardoor zal hij er voorlopig niet bij zijn. Zijn kleine broeder Colin Tolhoek is inmiddels wel weer op het veld te vinden na zijn liesblessure. Hij hoopt binnenkort weer aan te sluiten bij de selectie.

Als alle kruitdampen van de warming up zijn opgedroogd en de teams zich klaarmaken in de kleedkamers komt de scheidsrechter nog netjes de pasjes controleren. Dat is al een hele beleving elke keer weer opnieuw met de scheidsrechter van vandaag de heer Boer. Alles is oké bevonden en de teams gaan gebroederlijk (toen nog wel) richting het veld.

Wolfaartsdijk mag de wedstrijd gaan aftrappen en in de beginfase is het nog duidelijk aftasten voor beide ploegen. Het veld is zo glad dat veel spelers moeite hebben overeind te blijven. Het tactisch
steekspel is in de eerste helft interessant. Apollo heeft een licht overwicht maar het lukt Wolfaartsdijk ook regelmatig om onder de druk uit te voetballen. Tot echt grote kansen leidt dit echter niet. Tot ongeveer na een half uur spelen een aanval wordt opgezet door Apollo aan de linkerkant. Wolfaartsdijk kantelt goed, maar door een vlot lopende aanval over het middenveld krijgt Apollo de bal snel naar de andere kant. Daar is Roan goed even teruggetrokken en komt daardoor zo vrij dat hij kan opstomen naar de goal over de rechterflank. Wellicht denkt de keeper nog aan een voorzet maar dat was onze eigen DJ ROANO niet van plan. Hij haalt hard uit en de bal vliegt mooi in de korte kruising. 0-1 Apollo en dit is toch wel verdient. Na de 0-1 begint Wolfaartsdijk wat beter in de wedstrijd te komen en Apollo wordt aardig teruggedrongen. Op een bal na die van de doellijn gewerkt kan worden, leidt dit niet echt tot grote kansen. Het leidt wel tot frustraties en irritaties bij Apollo. Soms zijn er momenten dat de bal geroeid moet worden en soms moet er opgebouwd worden. De balans daar tussen zijn we als ploeg nog duidelijk naar op zoek, maar gaat wel steeds beter.

Dan breekt de rust aan en gaan beide ploegen naar binnen voor een bakje thee. In deze rust geeft Duncan aan niet verder te kunnen omdat hij toch wat last heeft. Jordy geeft opdracht aan Jermaine om zichzelf op te warmen en hij zal na rust gelijk in het veld komen. Roan schuift hierdoor naar het middenveld en Jermaine zal de rechtsbuiten positie gaan invullen.

In de tweede helft komt Wolfaartsdijk in eerste instantie wat beter voor de dag. De ploeg schuift naar voren en dit leidt tot een aantal kleine kansen en mogelijkheden. Robin Vermeulen staan als linksback tegen de gevaarlijkste aanvaller van Wolfaartsdijk. Een snelle jongen met een scherpe voorzet in huis. Robin V heeft tot dan toe de buitenspeler redelijk onder controle, echter is hij er ineens langs en Robin V ziet geen andere optie dan een charge. Dit was eigenlijk een gele kaart waard, echter gaf de scheidsrechter aan zijn kaarten niet te kunnen vinden???!!! Dat is een mazzeltje. Er ontstaat wel een klein opstootje waarin een aantal spelers graag willen laten zien wie de stoerste vandaag is. Nou eenmaal opgelost levert de vrije trap niks op voor Wolfaartsdijk maar de counter van Apollo daarentegen wel. Een scherpe pass en de verdediging staat niet goed. Moreno kan alleen door op de keeper, deze omspeelt hij schiet de bal in het netje. 0-2 voor Apollo en er is wat meer lucht om te ademen. Wolfaartsdijk blijft aanvallen maar daardoor blijft er ook veel ruimte achter de verdediging. Apollo was messcherp en dit resulteert in een zelden vertoonde 2de helft. Moreno scoort zijn 2de voor de 0-3 op ongeveer dezelfde manier als de 0-2. Vervolgens mogen ook Jermaine en Roan nog een doelpuntje meepikken. Inmiddels is het 0-5, je zou denken dat het verstandig zou zijn voor Wolfaartsdijk om de schade te beperken maar de ploeg bleef vooruit lopen. Dit resulteert nog wel in een strafschop nadat de bal tegen de hand van Marcus komt binnen de 16 meter. Volgens de PZC was het Miquel Walraven die vanaf de tribune de strafschop tegen de handen van onze keeper Youri Bal mikte en zo is de blamage voor Wolfaartsdijk compleet. Of toch niet? Nee integendeel, het was nog even tijd voor een toegift. De grote Moreno show stond op het punt te beginnen. Nadat Jeriel en Mitchel nog zijn ingevallen voor Jaimy en Roan kon het dan echt gaan beginnen. Moreno had zichzelf opgewarmd met de 0-2 en 0-3 en was klaar om te vlammen. Met nog een vrij simpele 0-6 maakte hij zijn hattrick compleet. De 0-7, inmiddels ook wel het huzaren stukje, de crème de la crème, het piece de resistance ofwel de kers op de voetbaltaart van vanmiddag is een doelpunt van werkelijk ongekende schoonheid. In ieder geval op de Zeeuwse velden. Als we kijken naar het betaald voetbal doet deze goal in mijn ogen nog het meest denken aan de goal van Wayne Rooney in het shirt van Manchester United tegen stadsgenoot Manchester City (voor de liefhebbers: https://www.youtube.com/watch?v=GpSwJWr-hMI). Het enige verschil is dat onze Moreno het nog vanaf een meter of 5 verder deed!! Na deze goal begint ook de frustratie bij Wolphaartsdijk toe te slaan. Een aantal spelers laat de frustratie de vrije loop en ook deze spelers mogen van geluk spreken dat onze uitstekende leidsman zijn kaarten kwijt was. Een gratis tip aan de trainer is dat hij zich wellicht beter kan focussen op zijn eigen spelers in plaats van grensrechters, scheidsrechters en tegenspelers. Al hebben we daar op zulke momenten misschien allemaal wel eens last van. Goed de wedstrijd dan maar weer. Moreno had er nog geen genoeg van en besloot ook zijn 5de!! van de middag en dus de 0-8 voor Apollo erin te schieten. De scheidsrechter fluit voor het laatst en de overwinning is een feit.

Na de wedstrijd wordt de overwinning gevierd met een lekker pilsje en muziekje. Geen spelletjes in de kleedkamer deze keer, wellicht had de overwinning toch wat indruk gemaakt. Een bijzondere overwinning door de natuurlijke geweldige uitslag. Echter zullen we in gedachte moeten houden dat Wolphaartsdijk een off-day had en bij ons ook bijna elke kans een doelpunt opleverde. Maar als we zo door kunnen gaan kunnen we wellicht nog voor verassingen gaan zorgen in deze klasse. Dat zou toch mooi zijn! Met de kwaliteit die Wolphaartsdijk in de ploeg heeft ben ik er van overtuigd dat zij de weg naar boven vast wel weer zullen vinden. Gesproken over de weg naar boven, graag willen wij Apollo 2 feliciteren met de knappe 1-2 overwinning na de 2-0 achterstand bij rust…

Op zaterdag 26 Oktober spelen we de volgende wedstrijd tegen de ongeslagen koploper van dit moment SPS. Dit zal op de Zuudoek te ’s-Gravenpolder te zien zijn, met naar de huidige informatie onze topscorer Moreno (diep in je hart ben je ook voor Moreno) in de gelederen. Mocht je onverhoopt niet kunnen kijken, zal het verslag van deze wedstrijd geschreven worden door Duncan de Haas.

Aanvullende gegevens