De voorbereiding 

Dat het coronavirus ons nog stevig in de greep houdt is duidelijk maar gelukkig mogen we, met inachtneming van de benodigde regels en voorwaarden, eindelijk weer voetballen.  Dat het een andere voorbereiding is dan anders kunnen we geen utopie noemen.  Begin maart werd de laatste officiële wedstrijd gespeeld ( Kruiningen – Apollo 2-1 ) en sindsdien is er niet meer competitief getraind of gespeeld waardoor het voor de technische staf een mooie uitdaging is om de spelers op de juiste manier wedstrijdfit te krijgen. 

Er is dan ook gekozen voor een langere voorbereiding met extra trainingen voorafgaand aan de eerste oefenwedstrijd. Op 1 augustus werd op het kunstgras van SSV ’65 de eerste training afgewerkt met een weinig veranderde selectie. 

 

Michel Korsuize ( Krabbendijke ) en Roy Remijn ( Kloetinge ) hebben Apollo verlaten. Daarentegen is de selectie  met Peter Dekker ( Nieuwdorp ) en Masciano Weeda ( Veere ) versterkt.  Tevens is Ruben Veerhoek vanuit de jeugd doorgeschoven. Hierdoor staat er een 20 koppige selectie welke prima in staat moet zijn om de volgende stap te zetten in het seizoen 2020-2021. 

Voorafgaand aan de bekerwedstrijden speelde Apollo een drietal oefenwedstrijden.  Op 15 augustus werd er op het veld van de V.V. Wolfaartsdijk afgetrapt tegen ZSC ’62 (3e klasse zaterdag ).  Na een gelijk opgaande strijd won Apollo het minimale verschil door een doelpunt van David Tolhoek , 0-1. 
Een goede start van het seizoen waarbij er naast de winst ook al een acceptabel niveau behaald werd.  

Drie dagen na de eerste wedstrijd stond het 2e oefenduel op het programma.  Met De Noormannen trof Apollo wederom een 3eklasser.  Na een stormachtig begin van de bezoekers uit Westkapelle ( 0-2 na 14 minuten ) rechtte Apollo de rug en won het de wedstrijd met3-2.  Een prima wedstrijd waarbij het team wederom een goede stap voorwaarts heeft gemaakt. 

Op het winderige sportpark “ De Vospit “ van WIK ’57 werd op zaterdag 22 augustus het derde oefenduel afgewerkt.  Helaas kon Apollo niet hetzelfde niveau halen als de voorgaande wedstrijden  en speelde het een zeer slordige wedstrijd. Al na 1 minuut bolde WIK ’57 het net wat een voorteken voor de rest van de wedstrijd bleekOndanks het matige spel creëerde Apollo nog voldoende kansen maar verloor het terecht met 4-3. 

Samenvattend kunnen we stellen dat  Apollo op de goede weg is maar er moeten zeker nog een aantal stappen gezet worden om klaar te zijn voor de competitiestart tegen MZVC  ( thuiswedstrijd ) op 19 september. 

Op 29 augustus hervat Apollo het programma met de eerste bekerwedstrijd in Oost – Souburg tegen het sterkgeachte RCS. Het eerst volgende thuisduel staat op 5 september gepland tegen MOC ’17 uit Bergen op Zoom.

Resterend programma tot aan de competitie: 

29-08-2020   14:30 uur  RCS  - Apollo  (beker) 
05-09-2020   14:30 uur  Apollo – MOC ’17 (beker)
08-09-2020   19:30 uur  Apollo – DWO ’15 (oefen)
12-09-2020   14:30 uur  Apollo -  Lewedorpse Boys (beker)

Statistieken oefenwedstrijden.

ZSC ’62 – APOLLO  0-1 (0-0)
’75 0-1 David Tolhoek

APOLLO – DE NOORMANNEN  3-2  (2-2)
’03  0-1 Noormannen 
’14  0-2 Noormannen 
’22  1-2 eigen doelpunt Noormannen
’39  2-2 Marcus Joosse 
’63  3-2 Moreno van Aerde  

WIK ’57 – APOLLO 4-3 (2-1)
’01 1-0 WIK
’23 1-1 Marcus Joosse 
’38 2-1 WIK
’46 2-2 Marcus Joosse
’56 3-2 WIK
’62 4-2 WIK
’71 4-3 Marcus Joosse

Aanvullende gegevens